Klinik Psikolog Betül İNETAŞ

Pedagog İstanbul 14 Mart 2019 0
Klinik Psikolog Betül İNETAŞ

Klinik Psikolog Betül İNETAŞ

Klinik Psikolog Betül İNETAŞ, İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünden mezun olmuş aynı zamanda Pedagojik Formasyon Sertifika Programını bitirmiştir. Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programından “Mükemmeliyetçi ebeveyn tutumunun çocukların sosyal Beceri, psikososyal gelişim ve sosyal problem çözme becerilerine etkisi” konulu yüksek lisans tezini başarıyla tamamlayarak klinik psikolog oldu. Lisans döneminde Tarlabaşı Toplum Merkezi’nde gönüllü olarak okul öncesi çocuklara eğitim vermiştir. Hümanite Psikiyatri Gündüz Hastanesi’nde ve eş zamanlı Çapa Hastanesi KLP bölümünde staj yapmıştır. Ardından Çapa Hastanesi’nin Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nda stajyer psikolog olarak görüşmelere ve eğitimlere katılmıştır.

Çocuk ve Ergenler için yapılandırılmış Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimini Prof. Dr. Vahdet Görmez ve Prof. Dr. Paul Stallard eğitmenliğinde tamamladı. Buna ek olarak Dr. Christof Loose tarafından verilen Çocuk ve Ergenler için Şema Terapisi Eğitimine katıldı. Oyun terapisi eğitimini Deneyimsel Oyun Terapisi Nilüfer Devecigil eğitmenliğinde aldı. Dr. Nevin Dölek’ten Kısa Süreli Çözüm Odaklı Psikoterapi Eğitimi aldı.

Türk Psikologlar Derneği üyesi ve onaylı WISC-IV uygulayıcısıdır. Denver II Testi uygulama yeterliliğine sahiptir.

Yüksek Lisans eğitimi esnasında ders kapsamında Dr. Emel Stroup ve Klinik Psikolog Neşe Uluşan’ın süpervizörlüğünde terapi uygulamıştır.

Çeşitli seminer ve kongrelere katılmıştır. Alanındaki gelişmeleri takip ederek eğitimlere katılmaya devam etmektedir.

Çalışma Alanları:

Çocuk ve Ergenlerde Depresyon
Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları
Sosyal Fobi
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu
Obsesif Kompulsif Bozukluk
Travma
Akademik Güçlükler
Bağlanma Sorunları

Uyguladığı Yöntemler:

Bilişsel Davranışçı Terapi
Oyun Terapisi
Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi
Şema Terapi

Randevu İçin: 0212 8720373

           

Comments are closed.